Sněží i na Sicílii

Se zimním počasím a přívaly sněhu bojují na jihu Evropy. V Řecku sníh odřízl od světa desítky silnic, ve Španělsku během krátké doby umrzl už třetí člověk. Se sněhovými kalamitami se potýká i jižní Itálie. Potíže jsou na silnicích a železnicích, neobvykle nízké teploty trápí i rybáře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

návaly sněhu sužují Evropu

návaly sněhu sužují Evropu | Zdroj: ČTK

Sníh začíná již na plážích Rimini na jadranském pobřeží. Sněží ve střední i jižní Itálii. Ve vnitrozemí středoitalské oblasti Marki napadly místy 3 metry sněhu a sněží dál. Naposledy napadlo takové množství sněhu v roce 1956.

Automobilisté se už ani nepokoušejí vyjíždět z garáží. Na několik dní jsou uzavřené továrny i školy. Sněží v celé jižní Itálii, na Sicílii i Sardínii. Dálnice vedoucí ze Salerna do Reggio Calabria je prakticky neprůjezdná již třetí den. Silničáři nestačí odklízet sníh.

Teploty jsou v celé Itálii přibližně 5 stupňů pod sezónním průměrem. Meteorologové slibují mírnější teploty až na pondělí.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme