Sněží i na Sicílii

Se zimním počasím a přívaly sněhu bojují na jihu Evropy. V Řecku sníh odřízl od světa desítky silnic, ve Španělsku během krátké doby umrzl už třetí člověk. Se sněhovými kalamitami se potýká i jižní Itálie. Potíže jsou na silnicích a železnicích, neobvykle nízké teploty trápí i rybáře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

návaly sněhu sužují Evropu | Foto: ČTK/AP

Sníh začíná již na plážích Rimini na jadranském pobřeží. Sněží ve střední i jižní Itálii. Ve vnitrozemí středoitalské oblasti Marki napadly místy 3 metry sněhu a sněží dál. Naposledy napadlo takové množství sněhu v roce 1956.

Automobilisté se už ani nepokoušejí vyjíždět z garáží. Na několik dní jsou uzavřené továrny i školy. Sněží v celé jižní Itálii, na Sicílii i Sardínii. Dálnice vedoucí ze Salerna do Reggio Calabria je prakticky neprůjezdná již třetí den. Silničáři nestačí odklízet sníh.

Teploty jsou v celé Itálii přibližně 5 stupňů pod sezónním průměrem. Meteorologové slibují mírnější teploty až na pondělí.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme