Sníh a mráz téměř zastavily provoz na silnicích v Belgii

Husté sněžení a teploty pod bodem mrazu ochromily belgické silnice. Podle motoristické organizace Touring se tvořilo nebývalé množství kolon, které by při sečtení utvořily rekordní řadu aut dlouhou 950 kilometrů. I když byla sněhová pokrývka sotva pěticentimetrová, paralyzovala hlavně centrální oblast kolem Bruselu a severovýchod země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sníh | Foto: Tomáš Adamec

I když husté sněžení dopoledne ustalo, obchvat hlavního města byl stále kluzký a hlavně pro kamiony obtížně sjízdný. Potíže měly těžké nákladní vozy také při překonávání pohoří Ardény u hranic s Lucemburskem.

Policie proto kamiony odkláněla na parkoviště nebo nutila řidiče zastavit na odstavném pásu, aby v kopcích jejich auta nepůsobila problémy osobní dopravě. Belgie není na podobné útoky zimy zvyklá a proto má nedostatek odklízecí techniky.

Na mnoha místech se už také vyčerpaly zásoby soli určené pro tuto sezónu. Během dne se sice situace zlepšila, ale meteorologové předpovídají, že ještě připadne dalších asi 5 cm sněhu.

Pavel Novák, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme