Sníh a náledí komplikují dopravu také v Polsku a na Slovensku

Sníh, déšť a teploty kolem nuly vytvořily po poledni na polských silnicích náledí, které pokrylo prakticky celé jižní, západní a centrální Polsko i oblast kolem hlavního města Varšavy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

doprava v zimě | Zdroj: ČTK

Úřady v Polsku doporučují lidem, aby raději vůbec nechodili ven, protože chodníky jsou hladké jako sklo. Z hor na jihu Polska se dnes vrací také velké množství lidí, kteří tam trávili prodloužené novoroční svátky. Dá se proto očekávat, že na silnicích dojde k řadě dramatických situací. V otevřené krajině by motoristé měli počítat se silným nárazovým větrem. Podle meteorologů má toto zákeřné počasí trvat ještě nejméně dva dny.

Počasí komplikuje dopravu také na slovenských silnicích. Kvůli sněhu a velkému náledí havarovalo na jihozápadě země už několik aut. Také na Slovensku se problémy čekají během dne, kdy silnice zaplní auta lidí vracejících se z víkendu. Policie už vyzvala řidiče k mimořádné opatrnosti, vyjíždět by měli jen ve výjimečných případech.

Martin Dorazín, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme