Sníh a vichr vnesly chaos do britské dopravy

Sníh a led ruku v ruce ochromily Británii, zvláště jihovýchodní Anglii. Řidiči mají obrovské potíže, chaos panuje i na letištích a v železniční dopravě. V Londýně je chaos tím větší, že jedna z hlavních tras metra je mimo provoz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zima v jihovýchodní Anglii | Zdroj: ČTK

Sníh napadl včera odpoledne, ale ještě dnes je v dopravě zvláště v jihovýchodní Anglii zmatek. Média radí řidičům, aby nechali auto doma. Někteří řidiči se dosud nedostali domů z práce po včerejší sněhové kalamitě. Jeden řidič telefonoval dopoledne do redakce domácího rádia BBC, že za posledních deset hodin vykonal po dálnici tři kilometry, a přežívá díky dvěma sušenkám, které měl v autě.

Dopoledne bylo hlášeno, že dálnice M11 je místy obřím parkovištím a letiště Stanstead u této dálnice bylo zavřeno. V Londýně se včera poprali cestující v jednom autobuse a cestování v metropoli komplikuje skutečnost, že centrální trasa metra je zavřena pro nehodu, ke které došlo o víkendu.

Příděly sněhu způsobily také nejméně dvě desítky autohavárií. V jihoanglickém Ashteadu vichr vyvrátil strom, který usmrtil školačku a zranil několik jejích spolužáků. V různých částech země spadla elektrická a telefonická vedení. Meteorologové přitom předvídají, že sníh bude padat nejméně jeden den, především na západě a jihovýchodě Anglie a ve Skotsku.

Milan Kocourek, Marika Táborská, Martin Hromádka, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme