Ruské televize: Spolupracovnice Navalného Sobolová odcestovala navzdory soudnímu zákazu ze země

Ljubov Sobolová, která je blízkou spolupracovnicí vězněného opozičního politika Alexeje Navalného, odcestovala z Ruska. Informovaly o tom v neděli ruské televize RT a REN, které se odvolávají na své zdroje. Sobolová zemi opustila navzdory soudnímu zákazu opustit Moskvu a přilehlou Moskevskou oblast.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ljubov Sobolová, blízká spolupracovnice Alexeje Navalného, v rukou policie | Foto: Tatyana Makeyeva | Zdroj: Reuters

Třiatřicetiletá Sobolová podle těchto zdrojů v sobotu večer odletěla do Turecka. Její vyjádření se zatím nepodařilo získat, uvedla agentura Reuters.

Navalného bratr dostal od soudu roční podmínku. Podle jeho advokáta je verdikt nespravedlivý

Číst článek

Soud v Moskvě v úterý Sobolové vyměřil trest 18 měsíců omezení svobody za porušení hygienických norem.

Provinění se dopustila účastí na lednové nepovolené demonstraci za Navalného osvobození. Soudní verdikt Sobolové například zakazuje opouštět byt v nočních hodinách, účastnit se masových akcí či vycestovat za hranice města, kde má bydliště.

Sobolová nicméně po vynesení verdiktu v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Echo Moskvy uvedla, že rozsudek ještě nevstoupil v platnost. „V zásadě to můžete interpretovat jako možnost opustit zemi,“ dodala.

Sobolová donedávna působila jako právnička Navalného Fondu boje proti korupce, který ruské úřady zakázaly jako extremistickou organizaci. Podobně úřady zakročily i vůči dalším opozičním spolkům a nezávislým médiím. Pozorovatelé dávají tyto zásahy do souvislosti se zářijovými parlamentními volbami.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme