Sobotka po jednání s Bidenem: Schůzka potvrdila dobré vztahy obou zemí

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes v Bílém domě sešel s americkým viceprezidentem Joe Bidenem. Schůzka podle něj potvrdila dobré vztahy obou zemí. Americký viceprezident ocenil nasazení českých vojáků v Afghánistánu i aktivitu České republiky v oblasti lidských práv, uvedl Sobotka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Sobotka s americkým viceprezidentem Bidenem | Foto: www. vlada.cz

Premiér Bohuslav Sobotka po schůzce novinářům řekl, že jednání s americkým viceprezidentem ho příjemně naladilo. Bylo podle něj ze strany Joea Bidena velmi vstřícné, přátelské a prý i velmi osobní. Několikrát vzpomínal na svoji návštěvu v České republice.

„Jednání proběhlo ve velmi přátelské atmosféře, potvrdilo dobré vztahy mezi Českou republikou a Spojenými státy. Z původně plánované půl hodiny se jednání protáhlo až na hodinu a čtvrt,“ řekl po schůzce Sobotka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Návštěvu českého premiéra Bohuslava Sobotky ve Spojených státech sleduje zpravodajka ČRo Lenka Kabrhelová.

„Diskutovali jsme o otázkách obrany a bezpečnosti, dotkli jsme se situace na Ukrajině a mluvili jsme také o energetické bezpečnosti,“ upřesnil.

Z americké strany v poslední době zazněly některé výhrady k přístupu české politické reprezentace ke krizi na Ukrajině a k otázkám ochrany lidských práv ve světě.

Sobotka americkému viceprezidentovi v této souvislosti zopakoval, že se Česká republika hlásí k hodnotám, které představoval první český prezident Václav Havel.

Český premiér je v USA na čtyřdenní návštěvě od pondělí, ve Washingtonu se účastní několika připomínkových akcí k 25. výročí pádu komunismu v Československu, které vyvrcholí zítřejším odhalením busty Václava Havla v Kongresu.

Premiér Sobotka s delegací se setkal s americkým viceprezidentem Bidenem | Foto: www. vlada.cz

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme