OBRAZEM: Princ William a Harry odhalili sochu princezny Diany k 60. výročí jejího narození

V zahradách Kensingtonského paláce v Londýně odhalili princové William a Harry sochu své matky princezny Diany. Ta by se ve čtvrtek dožila 60. let. Princ Harry kvůli odhalení přiletěl z Kalifornie, kde žije s rodinou, už o víkendu. Až do čtvrtka byl ale v povinné karanténě.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princ William s rodinou si pomník věnovaný památce jeho matky už prohlédl. Ostatní jej uvidí až dnes. Slavnostní odhalení sochy bylo, s ohledem na protikoronavirová opatření, velmi komorní. Zúčastnit se mohlo jen třicet lidí a řada přátel princezny Diany se na seznam hostů nedostala.

Byť se slavnostní odhalení sochy odehrálo bez veřejnosti, asi dvě stovky lidí se sešli před Kensingtonským palácem, aby byli aspoň symbolicky při tom. Před kovanou bránou do paláce vzniklo improvizované pietní místo, kde lidé přinášejí květiny. Mramorová plastika bude pro veřejnost přístupná od pátku.

Záměr postavit sochu své matky oznámili princové Harry a William v roce 2017, když si připomínali 20 let od její tragické smrti. Autorem pomníku je sochař Iana Ranka-Broadleyho. Ten se proslavil především portrétem Alžběty II., který se od roku 1998 objevuje na britských mincích.

Princezna Diana tragicky zemřela v Paříži 31. srpna 1997 na následky zranění, které utrpěla během dopravní nehody při honičce s novináři. Bylo jí 36 let. 

zuj, Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme