Socialisté ve Francii protestují proti jednání Sarkozyho a Merkelové

Nicolas Sarkozy po setkání s řeckým premiérem Papandreem znovu opakoval, že jeho země musí učinit vše pro záchranu Řecka a společné evropské měny. Francouzský prezident se tak chce co nejdříve sejít s německou kancléřkou, Angela Merkelová ho ale může přijmout až za týden. Tím způsobila pnutí na francouzské politické scéně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkel a Nicolas Sarkozy | Foto: European Commission Audiovisual service, Jacques Witt

Sarkozy hodlal zamířit do Německa co nejdříve, a byl připraven tak učinit bezprostředně po setkání s řeckým premiérem, kterého ujistil svou podporou. Zároveň dal ale jasně najevo, že očekává od Řecka plnění závazků.

Německá kancléřka Angela Merkelová, Sarkozyho hlavní spojenec ve snaze o záchranu eura, však může francouzského prezidenta přijmout nejdříve 9. října.

Elysejský palác neskrývá své zklamání nad nízkou flexibilitou v postoji německé kancléřky. Ještě více ale protestují socialisté, kteří si právě na tento den naplánovali debatu svých prezidentských kandidátů, a obávají se toho, že pozornost médií bude spíše než na ně směřovat do Berlína.

Jan Šmíd, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme