Socialistická strana Srbska varovala před nepokoji

Socialistická strana Srbska jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče dnes odsoudila opozici za to, že vyvolala nepokoje a násilnosti v centru Bělehradu. Varovala, že bude bojovat "všemi prostředky", aby obnovila pořádek.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Není to demokracie, když se ničí zařízení na výrobu elektřiny, když se divočí a blokuje se silnice, zastavuje se výroba," uvádí se v komuniké vydaném státní tiskovou agenturou Tanjug. "Socialistická strana Srbska bude prostřednictvím všech institucí a všemi silami bojovat proti násilí a ničení a za mírový život v naší zemi," pokračuje se v prohlášení. Stoupenci Demokratické opozice Srbska, největšího politického seskupení v zemi, se dnes shromáždili v centru metropole, aby si vymohli uznání naprostého vítězství opozičního kandidáta Vojislava Koštunici nad Miloševičem v prvním kole prezidentských voleb z 24.září. Opozice obviňuje režim z volebních podvodů. Nejnovější informace hovoří o tom, že se demonstranti zmocnili budovy parlamentu a obsadili také komplex státní televize. V budovách hoří. Pořádkové síly se údajně přidávají ve stále hojnějším počtu na stranu manifestantů.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme