Socialistická strana Srbska varovala před nepokoji

Socialistická strana Srbska jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče dnes odsoudila opozici za to, že vyvolala nepokoje a násilnosti v centru Bělehradu. Varovala, že bude bojovat "všemi prostředky", aby obnovila pořádek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Není to demokracie, když se ničí zařízení na výrobu elektřiny, když se divočí a blokuje se silnice, zastavuje se výroba," uvádí se v komuniké vydaném státní tiskovou agenturou Tanjug. "Socialistická strana Srbska bude prostřednictvím všech institucí a všemi silami bojovat proti násilí a ničení a za mírový život v naší zemi," pokračuje se v prohlášení. Stoupenci Demokratické opozice Srbska, největšího politického seskupení v zemi, se dnes shromáždili v centru metropole, aby si vymohli uznání naprostého vítězství opozičního kandidáta Vojislava Koštunici nad Miloševičem v prvním kole prezidentských voleb z 24.září. Opozice obviňuje režim z volebních podvodů. Nejnovější informace hovoří o tom, že se demonstranti zmocnili budovy parlamentu a obsadili také komplex státní televize. V budovách hoří. Pořádkové síly se údajně přidávají ve stále hojnějším počtu na stranu manifestantů.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme