Sociální úlevy se v Řecku nově týkají i kleptomanů nebo masochistů

Šetření v podání Řeků má jinou podobu než v Itálii. Řecké ministerstvo práce rozšířilo skupinu lidí, kteří mají právo na sociální úlevy, o pedofily, pyromany, kleptomany, fetišisty, masochisty a exhibicionisty. Řecké invalidy, kteří čelí snižování dávek v důsledku hospodářské krize, tím vládní úřad notně popudil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řecko | Zdroj: Reuters

Vláda svou novou směrnici o rozšíření invalidních skupin zatím nijak nekomentuje. Kauzou se začala zabývat až média a organizace handicapovaných lidí v Řecku.

Organizace a postižení jsou velice pobouřeni. A to nejen oni, ale i celá veřejnost. Například těžcí diabetici mají nárok na desetiprocentní invalidní důchod, kardiak po transplantaci srdce má nárok na osmdesátiprocentní invalidní důchod, nová skupina invalidních skupin může mít mezi dvaceti až pětatřiceti procentním invalidním důchodem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovnice Pavla Smetanová ve Světě o třetí

Řekové by nicméně měli znovu škrtat, tentokrát možná třinácté a čtrnácté platy státních i soukromých zaměstnanců. Třinácté a čtrnácté platy už sice částečně seškrtány byly, ale mají se krátit ještě víc, protože tlak Evropské unie už je obrovský. Lidé se proti tomu samozřejmě bouří.

Rádio Česko, Pavla Smetanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme