Šojgu navštívil vojáky na Ukrajině. ‚Prověřil podmínky rozmístění personálu,‘ tvrdí Kreml

Ruské ministerstvo obrany ve čtvrtek oznámilo, že ministr Sergej Šojgu navštívil ruské jednotky bojující na Ukrajině. Kde přesně byl, agentura RIA Novosti neuvedla. Citovala pouze z prohlášení, ve kterém stojí, že Šojgu pobýval v „oblasti, kde probíhá speciální vojenská operace“. Tímto termínem Moskva oficiálně nazývá svou už více než 300 dní pokračující invazi na Ukrajinu.

sledovali jsme online Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruské ministerstvo obrany ve čtvrtek oznámilo, že ministr Sergej Šojgu navštívil ruské jednotky bojující na Ukrajině

Ruské ministerstvo obrany ve čtvrtek oznámilo, že ministr Sergej Šojgu navštívil ruské jednotky bojující na Ukrajině | Zdroj: Profimedia

„Sergej Šojgu prověřil podmínky rozmístění personálu a vojenského vybavení v oblasti dočasného rozmístění vojenských jednotek,“ uvedlo ruské ministerstvo obrany.

Zvláštní pozornost prý ministr věnoval „komplexní podpoře vojáků, kteří se podílejí na speciální operaci“. Prověřil mimo jiné i podmínky ubytování vojáků, zda netrpí zimou, ale rovněž i zásoby léků a zdravotnického vybavení.

Jak poznamenala agentura AFP, jde již o druhou podobnou návštěvu za poslední necelý týden. Poprvé o inspekci u ruských vojáků podílejících se na „speciální vojenské operaci“ na Ukrajině informovalo ministerstvo obrany v neděli. Tehdy rovněž nezveřejnilo, kde přesně Šojgu byl.

Rusko, které válku na Ukrajině rozpoutalo svou invazí na konci února, se v poslední době potýká s řadou vojenských neúspěchů a ukrajinská armáda osvobodila velké části oblastí, které Rusko na jaře okupovalo.

Od října zintenzivnilo vzdušné útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu, miliony lidí se kvůli tomu ocitají bez dodávek elektrického proudu, vody i tepla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme