Solana jede dál jednat o klidu v Makedonii

Zvláštní emisar Evropské unie Javier Solana se vrací do Makedonie. Solana ráno informoval ministry zahraničí NATO v Budapešti o svém dosavadním jednání ve Skopje. Vládní krizi v Makedonii se mu zatím ukončit nepodařilo.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí Javiera Solany Českému rozhlasu řekla, že emisar Evropské unie dnes znovu odjíždí do Makedonie s jasným poselstvím. Solana chce vyjádřit podporu vládě národní jednoty, která je složena jak ze slovanských, tak z albánských stran. Chce také zdůraznit, že západ si nepřeje, aby u jednacího stolu zasedli představitelé albánských rebelů. Solana před odjezdem uvedl, že krize v Makedonii sice dále trvá, ale zatím žádná politická strana nemá zájem opustit vládní koalici.

"K vyřešení krize v Makedonii zbývá jen málo," řekl Javier Solana. Vládní krize v Makedonii, která hrozí přerůst v občanskou válku, začala v polovině minulého týdne, kdy zvláštní emisar OBSE zprostředkoval dohodu mezi albánskými stranami a ozbrojenými extremisty. Dohoda říká, že povstalci složí zbraně výměnou za amnestii a podíl na jednání o budoucím uspořádání Makedonie.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme