Rusové zahájili mohutný útok na Soledar, důležité místo pro obranu Bachmutu, hlásí Kyjev

Ruské síly zahájily mohutný útok na město Soledar v Doněcké oblasti, které představuje jedno z klíčových míst pro ukrajinskou obranu u Bachmutu. Informovala o tom v pondělí náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová.

Sledovali jsme online Kyjev (Aktualizováno: 6:22 10. 1. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kouř z bojů poblíž Soledaru

Kouř z bojů poblíž Soledaru | Foto: Clodagh Kilcoyne | Zdroj: Reuters

Soledar je již několik dní dějištěm zuřivých bitev mezi útočícími ruskými silami a ukrajinskými obránci. Obě strany do frontového města severně od Bachmutu přesunuly posily.

„Po neúspěšném pokusu o dobytí Soledaru a ústupu se nepřítel přeskupil, doplnil ztráty, nasadil další útočné jednotky, změnil taktiku a zahájil silný útok,“ napsala Maljarová na telegramu.

Dodávky zbraní na Ukrajinu nic nezmění, jenom prodlouží utrpení ukrajinského národa, tvrdí Kreml

Číst článek

Do ofenzivy se podle ní zapojilo také velké množství žoldnéřů z Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) skupiny. „Naši obránci statečně brání každý metr své rodné země. Zuřivé boje pokračují právě teď,“ dodala.

Večerní svodka ukrajinského generálního štábu se o Soledaru a Bachmutu zmiňuje pouze jako o místech, které se dostaly pod ruskou palbu, nikoliv v souvislosti s mohutnou ruskou ofenzivou, připomíná ruské vydání stanice BBC. Šéf kanceláře ukrajinského prezidenta Andrij Jermak odpoledne uvedl, že Soledar, Bachmut i celý východní úsek fronty ukrajinští obránci drží.

Novinář Jurij Butusov podle agentury Unian informoval, že Ukrajinci vedou v Soledaru již osm dní nepřetržité boje na blízkou vzdálenost. Rusům se podařilo proniknout do zastavěné oblasti, obránci ale podle něj drží celé město pod palebnou kontrolou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme