Sopka Etna opět chrlí dým a lávu. Blízké letiště v Katánii zastavilo provoz

Na italském ostrově Sicílie se opět probudila k životu sopka Etna, z níž se valí hustý dým a vytéká láva. Informovala o tom v pondělí agentura AP, podle níž v posledních hodinách byla v místě sopky zaznamenána neobvykle četná seizmická aktivita. Podle agentura ANSA byl dvě hodiny po poledni uzavřen letecký prostor nad mezinárodním letištěm v Katánii, které leží asi 60 kilometrů od Etny.

Sicílie Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle expertů, kteří Etnu pravidelně sledují, zaznamenaly přístroje v pondělí do poledne asi 130 menších otřesů. Nejsilnější z nich měly sílu čtyři stupně. Z hory, která je vysoká přes 3000 metrů, vytéká lává z kráteru na jihovýchodním svahu.

Místní obyvatelé jsou ale na lehké probouzení Etny poměrně zvyklí, naposledy se tak stalo letos v létě. Někteří proto na twitteru komentují událost s nadhledem.

„Slečna Etna předvádí vánoční show, za posledních pár hodin jsme cítili několik malých otřesů země,“ napsal například jeden z uživatelů sociální sítě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme