Počet potvrzených obětí erupce sopky na novozélandském ostrově White Island stoupl na osm

Další dva lidé, kteří utrpěli těžká zranění při pondělní erupci sopky na novozélandském ostrůvku White Island, ve středu zemřeli v nemocnici. Celkový počet potvrzených obětí tak stoupl na osm, informovala agentura Reuters.

Wellington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pobřeží White Island po výbuchu sopky | Foto: @SCH | Zdroj: Reuters

Po pondělní erupci se podařilo zachránit desítky lidí, pět osob zahynulo a šestý člověk zemřel v úterý v nemocnici v důsledku utrpěných zranění. Stav řady zraněných, kteří na ostrově většinou utrpěli popáleniny, je ale vážný.

Novozélandské úřady předpokládají, že výbuch sopky White Island nikdo nepřežil. Pohřešují stále 8 lidí

Číst článek

Úřady po erupci uvedly, že na ostrově zůstalo osm lidí a jsou patrně mrtví. Ve středu ale novozélandská policie zveřejnila seznam devíti oficiálně pohřešovaných; sedm z nich je z Austrálie a dva z Nového Zélandu. Rozdíl v počtech policie nevysvětlila.

Záchranáři museli opět odložit pokus dostat se na sopečný ostrůvek White Island u pobřeží Nového Zélandu a najít a vyzvednout těla lidí, o nichž se předpokládá, že zahynuli v pondělí při náhlé erupci. Úřady uvedly, že podmínky jsou stále příliš nebezpečné a nepředvídatelné, napsal zpravodajský server The Guardian.

Vulkanolog Graham Leonard na tiskové konferenci upozornil, že riziko další erupce v rozsahu té pondělní, bylo pro nynějších 24 hodin 40-60 procent. Dodal, že pro kohokoli, kdo by se teď na tento sopečný ostrov vydal, by bylo náročné tam už jen dýchat a chodit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme