Sotheby's vydražila růžový diamant za rekordních 68 milionů švýcarských franků

Diamant Pink Star je nejdražším diamantem na světě. Aukční síň Sotheby's v Ženevě ho vydražila za rekordních 68 milionů švýcarských franků. V přepočtu je to téměř jedna a půl miliardy korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Diamant Růžová hvězda

Diamant Růžová hvězda | Zdroj: Reuters

Experti už před dražbou spekulovali, že by se cena tohoto kamene mohla vyšplhat hodně vysoko. Také pro odbornici na drahé kameny Eriku Lori není konečná suma žádným překvapením, protože jde o nejvzácnější diamant.

„Je to největší existující diamant této barvy v kategorii fancy vivid, je to opravdu výjimečný kámen. Je to ovál o velikosti zhruba šest krát čtyři centimetry, má 59,6 karátu, což odpovídá asi 12 gramům,“ popsala Lori.

Kámen se našel v jihoafrickém dole v roce 1999. V hrubém stavu vážil 132,5 karátu a zhruba dva roky se brousil.

Majitelem nejdražšího diamantu na světě se stal známý newyorský brusič diamantů Isaac Wolf. Krátce poté, co drahý kámen koupil, ho přejmenoval na Růžový sen.

Podle Eriky Lori jde z dlouhodobého pohledu o dobrou investici.

Zdenka Turková, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme