Souboj republikánských prezidentských kandidátů v USA přiostřuje

Američtí republikáni zostřují rétoriku. Uchazeči o nominaci na prezidenta se utkali v další debatě. Před úterními primárkami v New Hampshire se vzájemně napadají hlavně v televizních reklamách. Zpochybňují důvěryhodnost svých soků a jejich schopnost postavit se prezidentu Obamovi.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Republikánští prezidentští kandidáti Rick Santorum (vlevo) a Mitt Romney se míjejí o přestávce mítinku v New Hampshire

Republikánští prezidentští kandidáti Rick Santorum (vlevo) a Mitt Romney se míjejí o přestávce mítinku v New Hampshire | Zdroj: Reuters

Favoritem v New Hampshire je umírněný kandidát Mitt Romney. Průzkumy mu dávají naději, že získá o dvacet procent hlasů víc než jeho druhý nejvážnější soupeř Ron Paul a skoro o třicet procent víc než Rick Santorum, konzervativní politik z Pensylvánie, který překvapil těsným druhým místem v Iowě.

Primárky v malém New Hampshire jsou jedním ze dvou nejdůležitějších testů kandidátů. Od těchto voleb se čeká, že pročistí kandidátské pole a že přimějí ty nejslabší k odstoupení.

Poslední dvě televizní debaty - jedna včera a jedna dnes - můžou spolu s horečnatou kampaní na poslední chvíli pořadím ještě zamíchat.

Náskok Mitta Romneyho je ale natolik velký, že ho těžko bude moci jiný uchazeč o republikánskou nominaci předstihnout.

Vít Pohanka, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme