Souboj republikánských prezidentských kandidátů v USA přiostřuje

Američtí republikáni zostřují rétoriku. Uchazeči o nominaci na prezidenta se utkali v další debatě. Před úterními primárkami v New Hampshire se vzájemně napadají hlavně v televizních reklamách. Zpochybňují důvěryhodnost svých soků a jejich schopnost postavit se prezidentu Obamovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Republikánští prezidentští kandidáti Rick Santorum (vlevo) a Mitt Romney se míjejí o přestávce mítinku v New Hampshire | Zdroj: Reuters

Favoritem v New Hampshire je umírněný kandidát Mitt Romney. Průzkumy mu dávají naději, že získá o dvacet procent hlasů víc než jeho druhý nejvážnější soupeř Ron Paul a skoro o třicet procent víc než Rick Santorum, konzervativní politik z Pensylvánie, který překvapil těsným druhým místem v Iowě.

Primárky v malém New Hampshire jsou jedním ze dvou nejdůležitějších testů kandidátů. Od těchto voleb se čeká, že pročistí kandidátské pole a že přimějí ty nejslabší k odstoupení.

Poslední dvě televizní debaty - jedna včera a jedna dnes - můžou spolu s horečnatou kampaní na poslední chvíli pořadím ještě zamíchat.

Náskok Mitta Romneyho je ale natolik velký, že ho těžko bude moci jiný uchazeč o republikánskou nominaci předstihnout.

Vít Pohanka, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme