Současnou situaci v Libanonu hodnotí náš velvyslanec pozitivně

Libanon stále hodnotí své parlamentní volby, které skončily před třemi dny. I přes včerejší tragický atentát na levicového politika Goerge Hávího je hodnocení převážně pozitivní. Situaci v této zemi, která leží u východních hranic Evropské unie zhodnotil pro Český rozhlas velvyslanec České republiky v Libanonu Marek Skolil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby v Libanonu | Zdroj: ČTK

"Je to země, která má k Evropě neuvěřitelně blízko. Já si myslím že to je to hlavní, co je potřeba dnes říct. A já jsem strašně moc rád, že tu byla evropská pozorovatelská mise. My jsme se na tom všichni podíleli i Česká republika, aby tady byla. A byl to náš příspěvek k tomu, aby si Libanonci mohli vybrat svou budoucnost svobodně.

Dnes máme v Libanonu parlament, který poprvé za třicet let vzešel z relativně svobodných voleb. A tím pádem zastupuje libanonskou společnost, což je úkaz, který tady byl nevídaný dodnes.Tu situaci nadále hodnotím pozitivně.

Přes všechny problémy, nejistoty i tragédie, které letos Libanon zažil, jsme se dostali dál. Syrské jednotky odešly, i když to možná neplatí stoprocentně o syrských tajných službách."

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme