Egyptský soud potvrdil devět rozsudků smrti za vraždu prokurátora

Egyptský nejvyšší odvolací soud potvrdil rozsudky smrti nad devíti osobami souzenými za podíl na vraždě bývalého generálního prokurátora Hišáma Barakáta. Informovala o tom agentura AP. Barakát zahynul v roce 2015 na následky zranění, jež utrpěl při pumovém útoku.

Káhira Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud, rozsudek, verdikt, ilustrační foto

soud, rozsudek, verdikt, ilustrační foto | Foto: Fotobanka Profimedia

Kasační soud zároveň zmírnil tresty šesti dalším odsouzeným - místo rozsudku smrti stanovil doživotní vězení. Ve stejném případu soud nižší instance již v červenci 2017 udělil 15 souzeným trest doživotí, osmi 15 let vězení a patnácti dalším desetiletý trest. Všichni byli obžalováni z vraždy, spiknutí za účelem vraždy, držení zbraní a munice a držení výbušných zařízení, napsal egyptský deník Al-Ahrám. Obvinění proti jedné osobě, které ve vězení zemřela, byla stažena.

Barakát dohlížel na procesy s tisícovkami islamistů a atentát se označoval za první útok na takto vysoce postaveného egyptského činitele za 25 let. Egypt pak zpřísnil protiteroristické zákony a rozšířil pravomoci policie. Podle egyptského ministerstva vnitra atentát naplánovali islamisté z Muslimského bratrstva a palestinského Hamasu, avšak obě skupiny to popřely.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme