Po New Yorku i Los Angeles. Exproducenta Weinsteina shledali vinným z dalšího případu znásilnění

Soud v Los Angeles shledal v pondělí bývalého filmového producenta Harveyho Weinsteina vinným ze znásilnění. Porota se na tom shodla po devíti dnech diskusí, uvedla agentura AP. Sexuálních deliktů se podle poroty Weinstein dopustil v případě jedné ze čtyř žen, které u kalifornského soudu vypovídaly. V případě další ženy ho soud zprostil obvinění a u zbývajících dvou nedospěl k závěru.

Los Angeles (Aktualizováno: 9:33 20. 12. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý hollywoodský producent Harvey Weinstein u soudu v New Yorku

Bývalý hollywoodský producent Harvey Weinstein u soudu v New Yorku | Foto: Andrew Kelly | Zdroj: Reuters

Porota složená z osmi mužů a čtyř žen se shodla, že Weinstein znásilnil jednu z vypovídajících žen, nutil ji také k orálnímu sexu a i jinak ji sexuálně zneužil poté, co ji bez pozvání navštívil v hotelovém pokoji během filmového festivalu v Los Angeles v roce 2013. Producenta naopak zprostila obvinění v případu zahrnujícím další z vypovídajících.

Porota se znovu sejde v úterý, aby si vyslechla přitěžující okolnosti, které by mohly ovlivnit výši trestu. Sedmdesátiletému Weinsteinovi hrozí odnětí svobody v délce až 24 let. Výše trestu u soudu padne na začátku příštího roku, uvádí list Los Angeles Times. 

‚Nepokaz naše přátelství kvůli pěti minutám.‘ Série Chytit a zabít odhaluje tváře za Weinsteinovou kauzou

Číst článek

V případu dalších obvinění, která proti Weinsteinovi vznesla jediná z žen vystupující v kalifornském procesu s filmovým magnátem pod svojí pravou identitou, režisérka a herečka Jennifer Siebelová Newsomová, se porotci nedokázali shodnout. Stejně tak porotci oznámili, že nebyli s to dospět k závěru ohledně obvinění vznesených poslední z žen.

Bývalý magnát čelil celkem sedmi bodům obžaloby – dva se týkaly znásilnění a pět sexuálních útoků v letech 2005 až 2013. Vinným byl nakonec shledán ve třech bodech.

„Harvey Weinstein už nikdy další ženu neznásilní. Stráví zbytek života za mřížemi, kam také patří,“ podotkla v prohlášení Siebelová Newsomová.

Weinsteinův případ, o kterém jako první informoval deník The New York Times, před lety spustil lavinu obvinění ze sexuálního násilí proti známým mužům v rámci hnutí MeToo. Weinstein kvůli výpovědím žen přišel o pevnou pozici v rámci filmového průmyslu. Po dlouhá léta stál s bratrem Bobem v čele produkční společnosti Miramax a později společně s ním založil vlastní společnost The Weinstein Company.

Weinstein si v New Yorku zatím odpykal dva roky ze svého 23letého trestu. Do vězení v Los Angeles nenastoupí dříve, než vyprší jeho odnětí svobody na východním pobřeží.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme