Soud Krejčíře na kauci nepustí. Obhájci nepřesvědčili, že neuprchne ze země

Soud v jihoafrickém Johannesburgu dnes zamítl propuštění Radovana Krejčíře na kauci. Jeho právníkům se nepodařilo soudce přesvědčit, že stíhaný Čech neuprchne ze země. Ostatním třem obžalovaným soud propuštění na kauci povolil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř u soudu v Johannesburgu. | Zdroj: Reuters

Právníci Radovana Krejčíře se snažili soud přesvědčit, že nehrozí jeho útěk ze země. Za jeho propuštění nabízeli kauci ve výši 50 tisíc randů (v přepočtu asi 100 tisíc korun), ale neuspěli. Naopak soud vyhověl žádosti o propuštění jeho třech společníků.

Podle jihoafrického prokurátora by Krejčíř mohl nejen uprchnout, ale i ohrožovat svědky obžaloby.

V soudní síni byla přítomna i Krejčířova manželka. Stejně jako její choť nedala při rozhodnutí soudu najevo žádné emoce.

Krejčíř měl se třemi jihoafrickými společníky unést a mučit bratra svého údajného drogového kurýra. Čechův bývalý zaměstnanec měl původně dopravit do Austrálie 25 kilogramů pervitinu, tedy zásilku v hodnotě zhruba 48 milionů korun. Kurýr ale i s drogami zmizel.

Policie zatkla Krejčíře na konci listopadu. Případ od začátku přitahuje velkou pozornost tamních médií. Od jeho zadržení plní stránky jihoafrických novin. A dá se říci, že kvůli němu obyvatelé africké země znají Českou republiku.

„Věděli jsme, že Česká republika existuje, ale netušili jsme, jak k sobě pan Krejčíř přitáhne pozornost,“ říká mladá žena nedaleko Krejčířova obchodu, kde nedávno explodovala bomba a zabila dva lidi. Do té doby byla luxusní čtvrť Bedfordview na zdejší poměry bezpečným místem.

„Myslím, že nám došlo, kdo je to asi před rokem, když byl zabit majitel striptýzových barů Lolly Jackson. Tehdy se začali lidé zajímat o to, kdo to ten Krejčíř je. A odkud je,“ přidává se starší muž.

Radovan Krejčíř žije v Jihoafrické republice od roku 2007. Od té doby se jeho jméno objevilo ve spojitosti z řadou nevyjasněných případů.

Radovan Krejčíř během soudního procesu v Jihoafrické republice | Foto: Reuters

Michaela Vydrová, Pavlína Nečásková, Tea Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme