O přerušení funkce kvůli Kočnerovi požádal první slovenský soudce. Probíral s ním různé kauzy

První soudce na Slovensku požádal o přerušení výkonu funkce kvůli svým kontaktům s kontroverzním podnikatelem Marianem Kočnerem, který je obviněn v případech ekonomické kriminality a prokuratura jej obžalovala v kauze loňské vraždy novináře Jána Kuciaka.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marián Kočner ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Po zveřejnění informací o jeho komunikaci s Kočnerem už Lindtner rezignoval na funkci předsedy jednoho z bratislavských soudů. Podle médií soudce s Kočnerem probíral různé kauzy.

Nebyl ale mezi skupinou lidí ze slovenské justice, které policie kvůli kontaktům s Kočnerem v srpnu zabavila mobilní telefony. Informovalo o tom v pátek slovenské ministerstvo spravedlnosti, na které se soudce David Lindtner se svou žádostí obrátil.

Vražda Jána Kuciaka: prokuratura podala obžalobu na Kočnera a tři další obviněné. Pátý uzavřel dohodu

Číst článek

Komunikaci Kočnera s politiky či představiteli justice zajistila policie z Kočnerova mobilního telefonu při vyšetřování Kuciakovy vraždy. Získané informace naznačují korupci ve slovenském soudnictví.

Po propuknutí kauzy v září odstoupila z funkce náměstkyně na ministerstvu spravedlnosti Monika Jankovská, byť sama popírala informace, že měla být s Kočnerem v kontaktu.

Podle uniklého přepisu komunikace si ale Jankovská s Kočnerem vyměnila několik tisíc zpráv a pomáhala podnikateli v soudním sporu ohledně proplacení směnek.

‚Chtěli za to pět melounů.‘ Slovenskem hýbe nahrávka rozhovoru bývalého prokurátora Trnky a Kočnera

Číst článek

Kvůli podezření z padělání těchto směnek byl Kočner loni obviněn a soud se případem začal zabývat letos v létě.

Jankovská se po odchodu z ministerstva spravedlnosti vrátila jako soudkyně na bratislavský krajský soud. Disciplinární senát jí ale dříve v tomto týdnu pozastavil výkon funkce soudkyně v reakci na návrh slovenského ministra spravedlnosti Gábora Gála.

Ministr žádá zbavit Jankovskou taláru kvůli tomu, že soudkyně podle něj lhala o své schůzce s vlivným advokátem. Jankovská patřila mezi soudce, kterým policie kvůli komunikaci s Kočnerem mobilní telefon zabavila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme