Soud obvinil Brita Raymonda Sculleyho z vraždy mladého Čecha. Spolupachatele stíhá na svobodě

Brit, který je hlavním podezřelým z vraždy Zdeňka Makara, si dnes u soudu v Londýně vyslechl obvinění. K vraždě došlo minulý týden ve východní části Londýna, obvinění v čele se Sculleym měli 31letého Čecha brutálně zbít po předchozí hádce, ten následně zraněním podlehl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž v centru Londýna pobodal šest lidí. Jedna žena nepřežila | Foto: Reuters

První slyšení u Thames Magistrates Court bylo čistě formální záležitostí. Soud ve východním Londýně potvrdil identitu podezřelého a přečetl mu policejní obvinění. 29letý Raymond Sculley dál zůstává ve vyšetřovací vazbě.

Další dvě osoby ve věku 16 a 19 let policie propustila na kauci a vyšetřuje je na svobodě. Mluvčí Metropolitní policie nevyloučil, že i proti nim bude později vzneseno obvinění.

Případ vraždy Čecha v Londýně. Proces s obviněným Raymondem Sculleym začne v polovině března

Číst článek

Motiv činu zatím policie stále neuvedla. V sobotu se na památku zavražděného Zdeňka Makara koná smuteční shromáždění v katolickém kostele v londýnském Poplaru, kde muž bydlel.

Čech ve Velké Británii pracoval pro cateringovou společnost. Jeho zavraždění měla předcházet slovní potyčka s Raymondem Sculleym a zbylými obviněnými v londýnském bistru. Pitva následně prokázala, že Čech zemřel na krvácení do mozku, podle svědků mohlo jít o údery silným kovovým řetězem.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme