Soud řešící pád letadla s hokejisty jde do finále. Verdikt zazní ve středu

V ruské Jaroslavli dnes začalo závěrečné zasedání soudu v případu leteckého neštěstí u Jaroslavle z roku 2011. V troskách letounu Jak-42 tehdy zahynulo 37 lidí, převážně hokejistů tamního klubu Lokomotiv. Mezi oběťmi byli i tři Češi – Karel Rachůnek, Josef Vašíček a Jan Marek a slovenský hráč Pavol Demitra. Jediným obviněným je Vadim Timofějev.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vzpomínkový pochod fanoušků klubu Lokomotiv Jaroslavl | Foto: Lenka Kabrhelová | Zdroj: Český rozhlas

Vynesení rozsudku potrvá tři dny a závěrečný verdikt přečte soudce ve středu. Oznámila to dnes mluvčí soudu Irina Giňatovová.

Jediný obviněný Vadim Timofějev byl členem nejužšího vedení dnes už neexistující společnosti Jak Servis, která přepravu hokejistů zajišťovala.

Obžaloba mu klade za vinu zanedbání služebních povinností. Konkrétně že nezajistil dostatečné proškolení pilotů na letadlo Jak-42.

Právě chyba jednoho z pilotů při startu byla podle vyšetřovací zprávy hlavní příčinou neštěstí. Jeden pilot totiž při startovacím manévru začal omylem brzdit.

Prokurátor žádá pro Timofějeva šest let vězení. Příbuzní obětí se přimlouvají za podmíněný trest.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme