Soud rozhodl o další vazbě pro střelce z Denveru. Obvinění zazní za týden

Dnes proběhlo první soudní přelíčení s Jamesem Holmesem podezřelým ze střelby v kině na předměstí Denveru. Soudce rozhodl, že Holmes zůstane ve vazbě. Oficiální obvinění si pachatel vyslechne 30. července a vlastní proces začne kvůli komplikovanosti případu nejdříve za rok. V Coloradu mu ale hrozí i trest smrti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

James Holmes s obhájkyní Tamarou Bradyovou první den u soudu v Denveru | Foto: Reuters

Čtyřiadvacetiletý střelec seděl v soudní síni s nepřítomným pohledem.

Nekomunikuje ani s policií, která proto jen obtížně rozkrývá motiv jeho činu. Spekuluje se, že obhajoba bude postavená na nepříčetnosti podezřelého.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dění u soudu i okolnosti páteční střelby shrnul ve Stalo se dnes americký zpravodaj ČRo Vít Pohanka

Podle žalobkyně Carol Chambersové dřívější zahájení procesu nebude možné kvůli složité přípravě důkazů. Po konzultaci s rodinami obětí střelby také žalobkyně zváží návrh trestu smrti, který je ve státě Colorado povolený.

V pátek při premiéře filmu o Batmanovi na denverském předměstí Aurora mladík zabil přímo v kinosále 12 lidí a desítky dalších zranil. Devět z nich zůstává v kritickém stavu.

Střelec z Denveru stanul před soudem, policisté stále pátrají po jeho motivu

Číst článek

Americká média spekulují o Holmesově ztotožnění se s některou ze záporných postav z Batmana, nejčastěji zmiňují zloducha Jokera. Podezřelý přišel k soudu s červeně obarvenými vlasy.

Vít Pohanka, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme