Soud s americkým ostřelovačem začne za rok

První soud s americkým ostřelovačem začne rok po jeho vraždách. Zahajovací proces s Johnem Allanem Muhammadem, který je podezřelý z podílu na deseti vraždách v okolí americké metropole bude ve Virginiu v polovině října 2003. Americké televize jsou nespokojení s restrikcemi, které na proces uvalil soudce ve Virginii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pistole | Foto: Jan Rosenauer

Americká CNN a další televize a rozhlasové stanice protestují proti tomu, že nebudou moci přenášet proces v přímém přenosu. Soudce v americkém státě Virginiia tak rozhodl proto, aby atmosféra televizních přenosů neovlivnila všechny zůčastněné a také další připravované procesy. Televize argumentují tím, že by se veřejnost měla dozvědět vše a hned s využitím technických možností 21. století.

Americké televize ale nepřiznávají, že po zkušenosti s obdobnými případy v minulosti, předpoklávají, že přenosy ze soudního procesu s masovými vrahy by zvýšily sledovanost jejich programů. John Allen Muhammad a jeho 17letý společních John Lee Malvo mají na svědomí smrt nejméně deseti lidí při ostřelovačských útocích, které po tři říjnové týdny zužovaly okolí Washingtonu.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme