Soud s bývalými manažery Mostecké uhelné bude ve švýcarské Bellinzoně pokračovat

Švýcarský soud odmítl žádost obhájců exmanažerů Mostecké uhelné společnosti přerušit proces. Advokáti se obávají, že jejich mandanti se nebudou moct účinně hájit kvůli současnému vyšetřování stejné kauzy v České republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudce Jean-Luc Bacher (vpravo) je předseda tříčlenného tribunálu, který zamítl odročení případu | Zdroj: ČTK

Tribunál ve švýcarském městě Bellinzona bude pokračovat výslechem obžalovaných.

Soud zatím projednává případy jen přítomných Jiřího Diviše, Marka Čmejly a Petra Krause. Zbývající tři obžalovaní se mají dostavit k výslechu 10. června.

Právníci žádali o zrušení nebo minimálně odročení soudu. Argumentovali tím, že jsou obžalovaní souzeni za jednu věc dvakrát a navíc by v případě rozdílných verdiktů mohly hrozit další komplikace.

Bývalí manažeři společnosti Antonín Koláček, Marek Čmejla, Jiří Diviš, Luboš Měkota, Oldřich Klimecký a Petr Kraus byli v červnu loňského roku obviněni ze zneužití informace a postavení v obchodním styku.

Na podzim k tomu přibylo obviněni z rozsáhlého podvodu při privatizaci firmy v roce 1999. Státu měli způsobit škodu 1,7 miliardy korun.

Jeden z obviněných, pětapadesátiletý Luboš Měkota, majitel zkrachovalých televizí Metropol a Pětka, zemřel v březnu za nejasných okolností na golfovém hřišti v Berouně.

Zdenka Turková, Ondřej Bouda, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme