Soud s lékařem Michaela Jacksona spěje k rozuzlení

Odpověď na otázku, zda Michael Jackson zemřel kvůli nedbalosti svého osobního lékaře, by měli brzy dát porotci soudu v Los Angeles. Po 22 dnech výslechů svědků žaloby i obhajoby doktora Conrada Murrayho soud ještě čekají poslední projevy obou stran.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékař Conrad Murray u soudu | Zdroj: Reuters

Žalobce popsal Conrada Murrayho jako doktora, který hrubou nedbalostí způsobil smrt Micheala Jacksona. Nejdřív, když mu podával silné anestetikum propofol ve velkých dávkách, bez patřičného dohledu nad pacientem a v prostředí bez náležitých monitorovacích přístrojů, kde vůbec neměl přípravek, jako je propofol, podávat, a potom, když na něj v osudný den nedohlížel, váhal a odkládal přivolání pomoci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj Českého rozhlasu ve Spojených státech Vít Pohanka mluví o soudu s lékařem Michaela Jacksona v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Obhájce doktora Murrayho naopak argumentoval tím, že Michael Jackson bez vědomí lékaře sám bral ještě jiné medikamenty, což před ním tajil. Svědci obhajoby vypovídali o tom, že lékař byl vždycky zodpovědný a dbalý svých povinností.

Klíčová výpověď z pohledu doktora Murrayho podal uznávaný a respektovaný anesteziolog, který řekl, že Michael Jackson si způsobil vlastní smrt, když si tajně sám dal injekci propofolu, a zatajil to před ním.

Soudní porota musí rozhodnout jednomyslně. Neexistují žádné rozumné pochybnosti o tom, že doktor Murray opravdu riskoval vědomě život Michaela Jacksona a byl si vědom všech následků, které to může mít. Stačí, aby o tom nebyl přesvědčený jeden porotce a doktor Murray nebude odsouzen.

Hanka Shánělová, Vít Pohanka, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme