Soud s terezínským dozorcem se chýlí k závěru

Proces s bývalým terezínským dozorcem Antonem Mallothem se chýlí ke konci. Německý státní žalobce pro něho navrhl doživotní vězení. 89letý Malloth je obviněn ze tří vražd vězňů a z jednoho pokusu o vraždu. Podle žalobce mu byla prokázáno jedno zabití a jeden pokus o tento zločin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V procesu s bývalým terezínským dozorcem dosud vypovídalo několik bývalých vězňů koncentračních táborů včetně obětí z České republiky. Obžalovaný 89letý Anton Malloth, kterého lékařská expertíza uznala schopným účastnit se přelíčení, neodpovídal na otázky a nereagoval na svědecké výpovědi.

Proces, považovaný za jeden z posledních svého druhu, měl podle původního plánu trvat 12 týdnů. Podle nejnovějších informací by však k vynesení rozsudku mohlo dojít už příští pátek 28. května, pokud obhajoba požadující milost nepřijde s obstrukcemi.

Případ nacistického dozorce Malotha vyšetřuje německá justice už 36 let. Pro rozporuplnost důkazů bylo však vyšetřování několikrát pozastaveno. Mnichovská prokuratura obnovila případ loni poté, co získala nová svědectví. Malloth je ve vyšetřovací vazbě od loňského května a od letošního dubna je souzen v mnichovském vězení.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme