Soud uzavře případ s exšéfem MMF Straussem-Kahnem. Obhajoba navrhuje zproštění viny

Soud dnes vynese rozsudek nad Dominiquem Straussem-Kahnem. Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu, který byl jedním z kandidátů na francouzský prezidentský úřad, čelí obvinění z kuplířství. Hrozí mu až 10 let vězení. Obhajoba tvrdí, že pro odsouzení ekonoma a bývalého politika nejsou jasné důkazy. Navrhuje proto jeho osvobození.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý šéf MMF Dominique Strauss-Kahn přijíždí (na zadním sedadle automobilu) na zahájení soudního řízení v Lille | Zdroj: Reuters

Dominique Strauss-Kahn se v Paříži, Washingtonu a Lille účastnil večírků, na kterých byly i prostitutky.

Bývalý prezidentský kandidát prý ale nevěděl o tom, že služby, které mu dívky poskytovaly, byly placené.

Podle jeho obhájců se organizace večírků neúčastnil, a nemůže být proto obviněn z kuplířství. Očekává se, že soud Strausse-Kahna obvinění sprostí.

DSK, jak se mu ve Francii říká, přišel o politické ambice aférou s pokojskou v New Yorku, se kterou se nakonec vyrovnal mimosoudně. Jeho možný návrat do politiky ukončil nejspíš definitivně tento soudní případ, ať už dopadne jakkoliv.

Sex s prostitutkami není ve Francii nelegální, ale kuplířství je v rozporu se zákonem.

Francouzi chování Strausse-Kahna sice odsuzují, ale podle jednoho z průzkumů je drtivá většina z nich přesvědčena o tom, že by byl výrazně lepším prezidentem než Francois Hollande.

Jan Šmíd, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme