Soud v Johannesburgu přerušil proces s Radovanem Krejčířem

Líčení s uprchlým podnikatelem Radovanem Krejčířem před jihoafrickým soudem kvůli údajnému pojistnému podvodu bylo přerušeno. Nejvyšší soud chce prověřit věrohodnost výpovědi urologa Mariána Tupého, který padělal lékařskou zprávu o Krejčířově vážné nemoci. Na jejím základě získal podnikatel pojistné ve výši zhruba 10 milionů korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř

Radovan Krejčíř | Foto: www.rkrejcir.com

„Dnešní soud s Radovanem Krejčířem skončil asi po deseti minutách. Státní zástupce stáhl dočasně obžalobu do doby, než Nejvyšší soud rozhodne o věrohodnosti výpovědi klíčového svědka proti Radovanu Krejčířovi, kterým je urolog slovenského původu Marián Tupý,“ říká zpravodaj České televize Jiří Hynek, který na místě proces sleduje.

Ten policii ve svém prohlášení řekl, že ho Radovan Krejčíř donutil k tomu, aby udělal falešný záznam o tom, že má rakovinu.

Než Nejvyšší soud rozhodne, soud v Johannesburgu nemůže pokračovat. Radovan Krejčíř řekl, že to vítá, nicméně je zklamán, že jeho jméno bylo očerněno.

Známý po celé JAR

Krejčíř plní titulní stránky jihoafrických deníků už od roku 2007 a jeho jméno v zemi znají prakticky všude.

„Přiletěl do JAR a na základě zatykače Interpolu byl okamžitě zadržen. Navíc se rychle rozneslo, o koho jde, tedy o uprchlíka, který je doma spojován s vysoce postavenými českými politiky. K tomu ještě způsob jeho úniku, tedy přes Seychely. No a pak se o něm začalo stále více mluvit i v souvislosti s naším podsvětím, jak je do něho zapleten a jaký má vliv," říká Mandy Wienerová, která se Krejčířově kauze věnuje od samého počátku.

Ona sama ale podotýká, že dosud se neobjevily žádné jasné důkazy o tom, že by se Krejčíř dopustil zločinů, ze kterých je obviněn, nebo, jak někteří spekulují, byl zodpovědný z podílu na několika vraždách.

Jeho jméno se totiž často skloňuje i v souvislosti se zabitím krále striptýzových klubů Lolyho Jacksona nebo německého podnikatele Uwe Gembaly, který zmizel v únoru 2010 po příletu do Johannesburgu a posléze byl nalezen mrtvý.

Radovan Krejčíř je stíhán i v České republice a ve dvou procesech byl navíc odsouzen v nepřítomnosti na šest a osm let vězení.

Robert Mikoláš, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme