Soud v Kambodži obvinil Češku z prodeje drog, hrozí jí až pět let za mřížemi

Zadrženou Češku, kterou kambodžská policie zatkla spolu s dalšími čtyřmi cizinci, obvinil soud z držení a prodeje drog. Hrozí jí trest odnětí svobody na dva až pět let.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

drogy - kokain - pervitin - šňupání - šňupat

drogy - kokain - pervitin - šňupání - šňupat | Foto: CC BY-NC-SA 2.0, Elle Kay

Kromě 26leté Češky kambodžská policie zatkla i Američana, Ukrajince a Rusku. Čtvrtého cizince obratem propustili. Po dalším člověku se ovšem ještě pátrá. Při razii se podle kambodžských médií našlo na 900 tablet extáze a látky na výrobu dalších dávek.

Kambodžská média tvrdí, že by soud mohl skupinu cizinců poslat za mříže až na doživotí. Podle informací české diplomacie se ale Češky týká nižší sazba. „Naše ambasáda v Bangkoku je v kontaktu s úřadem státního žalobce v Kambodži, který nám potvrdil, že Češce by měl hrozit trest odnětí svobody od dvou do pěti let,“ uvádí mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová, podle které může vyšetřování trvat několik měsíců.

Kambodžská vláda chystá přísnější tresty za drogovou kriminalitu. Počet uživatelů drog v Kambodži se letos proti loňsku zvýšil o 30 procent.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme