Soud v Pretorii obžaloval hendikepovaného atleta Pistoria z vraždy přítelkyně

Hendikepovaný atlet Oscar Pistorius, který včera zastřelil v jihoafrické Pretorii svou přítelkyni Reevu Steenkampovou, byl dnes před soudem obžalován z vraždy. Šestadvacetiletý úspěšný olympionik a paralympionik střílel v noci skrz dveře od koupelny, svou přítelkyni zasáhl do hlavy, hrudníku a ruky. Steenkampová zraněním na místě podlehla. Proces bude pokračovat příští úterý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oscar Pistorius u soudu v Pretorii

Oscar Pistorius u soudu v Pretorii | Zdroj: Reuters

Pistorius tvrdí, že si devětadvacetiletou modelku spletl se zlodějem, když mu v noci chystala valentýnské překvapení. Policie se ale této verzi divila, žádné další detaily k případu nicméně neposkytla. Obžaloba tvrdí, že Pistorius vraždu předem naplánoval.

Po činu se našla na místě pistole ráže 9 milimetrů, kterou sportovec držel legálně. Kromě ní vlastní ještě samopal a u postele měl opřené dvě baseballové pálky. Jihoafrická média píší o tom, že si Pistorius ve zbraních liboval, obklopoval se jimi a byl údajně posedlý představou, že se musí bránit vetřelcům.

Přehrát

00:00 / 00:00

O případu Oscara Pistoria mluvil se vysílání Radiožurnálu Jaromír Marek

Policie již včera odmítla, že by Pistoria propustila na kauci, nejmíň do úterního výslechu tak zůstane ve vazbě. K soudu dnes přijel v černém obleku s hlavou skrytou pod pláštěm. Poté, co byl obžalován z vraždy, se u soudu rozplakal. Do přeplněné soudní síně jej přišli podpořit příbuzní.

Země i jeho sportovní fanoušci jsou z celé události v šoku. Pistorius, který nosí na obou nohou podkolenní protézy, získal na paralympiádách několik medailí, a na olympiádě v Londýně dokonce závodil se sprintery bez hendikepu. Pro lidi s postižením je vzorem.

Veronika Sedláčková, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme