Soud v Texasu odložil popravu černošského mladíka

Texaský odvolací soud odložil popravu vězně odsouzeného za zločin, který spáchal jako nezletilý v 17ti letech. Pachatele vraždy bohatého texaského olejáře dělilo od vykonání rozsudku smrti ve věznici v texaském Hunsvillu jen několik hodin. Spojené státy jsou jedinou vyspělou zemí světa trestající zločiny v nezletilosti popravou. Proti tomu ostře protestují Evropská unie a organizace na ochranu lidských práv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Trestní odvolací soud státu Texas vyjímečně odložil poravu černošského odsouzence na žádost jeho obžaloby, která tvrdí, že je protiústavní popravovat vězně za zločiny spáchané v nezletilosti. Případ Napoleona Bieslyho je komplikovaný tím, že jeho obětí byl před sedmi lety syn vlivného federálního soudce, který má profesionální vztahy se soudci Nejvyššího soudu Spojených států. Tři z devíti soudců tribunálu se proto zdrželi v pondělí hlasování o odkladu Bieslyho poravy. Stát Texas popravil od znovuzavedení trestu smrti před dvaceti lety na 250 odsouzenců.

Olga Krupauerová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme