Soud v Texasu odložil popravu černošského mladíka

Texaský odvolací soud odložil popravu vězně odsouzeného za zločin, který spáchal jako nezletilý v 17ti letech. Pachatele vraždy bohatého texaského olejáře dělilo od vykonání rozsudku smrti ve věznici v texaském Hunsvillu jen několik hodin. Spojené státy jsou jedinou vyspělou zemí světa trestající zločiny v nezletilosti popravou. Proti tomu ostře protestují Evropská unie a organizace na ochranu lidských práv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trestní odvolací soud státu Texas vyjímečně odložil poravu černošského odsouzence na žádost jeho obžaloby, která tvrdí, že je protiústavní popravovat vězně za zločiny spáchané v nezletilosti. Případ Napoleona Bieslyho je komplikovaný tím, že jeho obětí byl před sedmi lety syn vlivného federálního soudce, který má profesionální vztahy se soudci Nejvyššího soudu Spojených států. Tři z devíti soudců tribunálu se proto zdrželi v pondělí hlasování o odkladu Bieslyho poravy. Stát Texas popravil od znovuzavedení trestu smrti před dvaceti lety na 250 odsouzenců.

Olga Krupauerová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme