Soud v USA znovu projedná případ Kevina Dahlgrena, ČR žádá jeho vydání

Soud v americké Alexandrii dnes bude znovu projednávat případ Kevina Dahlgrena. Jedenadvacetiletého Američana české úřady považují za hlavního podezřelého z čtyřnásobné vraždy v Brně v roce 2013 a žádají jeho vydání. Americká justice už dříve rozhodla o možnosti extradice. Teď by měla rozhodovat o Dahlgrenově stížnosti proti vydání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebezpečný podezřelý Kevin Dahlgren | Foto: Policie ČR

Soud v Alexandrii má po několika odkladech na programu slyšení ohledně stížnosti Kevina Dahlgrena proti dřívějšímu rozhodnutí o možnosti vydání českým úřadům. Ty podezřívají mladého muže z toho, že v květnu 2013 zavraždil v Brně Ivanovicích čtyřčlennou rodinu své sestřenice, u které tehdy bydlel.

Dahlgren svou vinu popírá. Pokud by soud jeho stížnost zamítnul, poputuje žádost o vydání do rukou amerického ministra zahraničí, který by měl učinit definitivní rozhodnutí.

Právní experti ale odhadují, že se obhajoba bude snažit využít dalších opravných prostředků a případ se může dál protáhnout.

S vraždou rodiny Harokovy se ani po dvou letech přátelé a sousedi nevyrovnali

Číst článek

Obětí vraždy, z níž je Dahlgren v Česku obviněn, je celá rodina: rodiče a dva dospělí synové. Američan byl jejich vzdálený příbuzný.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme