Soud vybral porotu v procesu s Jacksonem

O osudu zpěváka Michaela Jacksona budou rozhodovat převážně ženy. Kalifornský soud v Santa Marii oznámil, že dokončil výběr porotců pro proces s popovou hvězdou. Ve dvanáctičlenné porotě zasedne osm žen a čtyři muži. Na nich bude, aby posoudili obvinění Jacskona ze sexuálního zneužívání nezletilého chlapce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Jackson | Foto: ČTK

Výběr poroty, která rozhoduje o vině či nevině, byl rychlejší, než se očekávalo. Začal na konci ledna a měl trvat až do března. Nejstarším porotcem je 79letá žena, nejmladší je dvacetiletý muž. V porotě není jediný černoch, ale tři hispánci. Zbývá ještě vybrat osm náhradníků.

Americká média mezitím spekulují o tom, že o samotný proces nemusí být tak velký mediální zájem, jak se předpokládalo, protože kamery nesmějí do soudní síně ani budovy a bez obrázků reportéři z Ameriky a ze světa dlouho pozornost diváků neudrží.

Šestačtyřicetiletý Jackson veškerou vinu popřel. Obžaloba ho obviňuje ze sexuálního zneužívání třináctiletého chlapce na ranči Neverland, podávání alkoholu nezletilci a spiknutí s cílem mladíka unést a zadržovat. Zpěvákovi hrozí až 20 let vězení.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme