Soud vybral porotu v procesu s Jacksonem

O osudu zpěváka Michaela Jacksona budou rozhodovat převážně ženy. Kalifornský soud v Santa Marii oznámil, že dokončil výběr porotců pro proces s popovou hvězdou. Ve dvanáctičlenné porotě zasedne osm žen a čtyři muži. Na nich bude, aby posoudili obvinění Jacskona ze sexuálního zneužívání nezletilého chlapce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Jackson | Zdroj: ČTK

Výběr poroty, která rozhoduje o vině či nevině, byl rychlejší, než se očekávalo. Začal na konci ledna a měl trvat až do března. Nejstarším porotcem je 79letá žena, nejmladší je dvacetiletý muž. V porotě není jediný černoch, ale tři hispánci. Zbývá ještě vybrat osm náhradníků.

Americká média mezitím spekulují o tom, že o samotný proces nemusí být tak velký mediální zájem, jak se předpokládalo, protože kamery nesmějí do soudní síně ani budovy a bez obrázků reportéři z Ameriky a ze světa dlouho pozornost diváků neudrží.

Šestačtyřicetiletý Jackson veškerou vinu popřel. Obžaloba ho obviňuje ze sexuálního zneužívání třináctiletého chlapce na ranči Neverland, podávání alkoholu nezletilci a spiknutí s cílem mladíka unést a zadržovat. Zpěvákovi hrozí až 20 let vězení.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme