Soud zamítl další stížnosti Janukovyče

Neúspěšný kandidát na post ukrajinského prezidenta Viktor Janukovyč ztratil zřejmě poslední možnost zvrátit výsledek opakovaného druhého kola voleb. V tom zvítězil opoziční kandidát Viktor Juščenko. Ukrajinský nejvyšší soud dnes totiž zamítl čtyři stížnosti Janukovyčova tábora.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Janukovyč | Zdroj: ČTK

Stížnosti Janukovyče měly formální nedostatky, tak zní oficiální důvod ukrajinského nejvyššího soudu, proč je odmítl uznat. Bývalý ukrajinský premiér se ale dál bude snažit zpochybnit vítězství Viktora Juščenka. U nejvyššího soudu leží ještě jedna jeho žaloba a Janukovyčův volební tým připravuje další hromadné stížnosti na neregulérnost opakovaného druhého kola prezidentských voleb.

Ukrajinská centrální volební komise nicméně podle všeho ještě dnes definitivně uzavře hlasování z konce prosince a oficiálně vyhlásí Juščenka novým prezidentem. Agentury připomínají, že už zítra by mohlo být známo datum Juščenkovy inaugurace, zřejmě kolem 15. ledna.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme