Soud znovu projedná případ smrtelně nemocného chlapečka, rodiče žádají experimentální léčbu

Vrchní soud v Británii znovu začne projednávat případ jedenáctiměsíčního chlapečka Charlieho, kterého chtějí rodiče převézt k experimentální léčbě do Spojených států. Malý hoch trpí velmi vzácnou chorobou, která se projevuje prudkým úbytkem svalové hmoty a následným poškozením mozku. Soudy už v minulosti opakovaně rozhodly, že londýnská nemocnice může chlapce odpojit od podpůrných přístrojů.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Charlie Gard trpí nevyléčitelným syndromem mitochondriálního vyčerpání. Bez pomoci lékařů nemůže dýchat ani se hýbat, navíc nevidí a neslyší | Zdroj: ČTK

Rodiče Charlieho Garda za sebou mají sérii neúspěchů u britského odvolacího, jakož i Nejvyššího soudu. Se žádostí o převoz syna k experimentální léčbě do Spojených států neuspěli ani u Evropského soudu pro lidská práva.

Papež i Trump jsou zajedno. Smrtelně nemocný britský kojenec má mít právo na další léčbu

Číst článek

Americký neurochirurg Michio Hirano tvrdí, že by chlapečkovi, jehož boj sledují všechna britská média, mohl pomoci. Má jít o terapii, která ještě nebyla vyzkoušená ani na lidech, ani na zvířatech.

Londýnská nemocnice Great Ormond Street, kde se malý Charlie léčí, tvrdí, že hochovi s nezvratným poškozením mozku už není pomoci.

Soudce Vrchního soudu Nicholas Francis mezitím varoval demonstranty před organizováním protestů před londýnskou nemocnicí, na které si stěžovaly rodiny dalších dětských pacientů.

Jedenáctiměsíční Charlie Gard je jedním z 16 dětí na celém světě, trpících nevyléčitelným syndromem mitochondriálního vyčerpání. Bez pomoci lékařů nemůže dýchat ani se hýbat, navíc nevidí a neslyší.

Na přesun Charlieho do Spojených států se ve sbírce vybralo již přes 1,3 milionu liber (37 milionů korun). Podporu malému Charliemu už dříve vyjádřili papež František i americký prezident Donald Trump.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme