Soudce Kavanaugha nejspíš prošetří výbor Sněmovny reprezentantů, oznámil kongresman

Justiční výbor Sněmovny reprezentantů USA pravděpodobně bude vyšetřovat soudce Nejvyššího soudu Bretta Kavanaugha kvůli možné křivé přísaze. Na setkání s voliči to podle televize Fox News prohlásil demokratický kongresman a člen zmíněného výboru Joe Neguse.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudce Nejvyššího soudu Spojených států Brett Kavanaugh | Foto: Alex Wroblewski | Zdroj: Reuters

Demokraté již dříve Kavanaugha obvinili, že během schvalovacího procesu v Senátu do Nejvyššího soudu lhal pod přísahou. To ale Kavanaugh, kterého do funkce navrhl prezident Donald Trump, odmítl.

Kavanaugh složil přísahu a stal se členem nejvyššího soudu. Dál ale rozděluje americkou společnost

Číst článek

„Není pochyb, že se dopustil křivé přísahy během schvalovacího řízení,“ řekl Neguse na záznamu, který zveřejnila stanice Fox News. „Myslím, že justiční výbor se tomu pravděpodobně bude věnovat,“ dodal.

Kavanaugh, který je znám konzervativními názory například na téma potratů či držení zbraní, během schvalovacího řízení čelil obviněním ze sexuálního obtěžování datujícím se do jeho studentských let. Soudce to popřel a republikánské senátory přesvědčil, aby mu vyslovili důvěru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme