Soudce odmítl započítání nových hlasů do konečných výsledků

Soudce ve floridském okrese Leon v klíčovém rozhodnutí odmítl návrh na započítání hlasů získaných při ručním přepočítávání do předběžných oficiálních výsledků prezidentských voleb, v nichž na Floridě těsně vede republikán George Bush nad demokratem Albertem Gorem. Všeobecně se očekává, že demokraté se proti verdiktu odvolají, protože prakticky pohřbívá naděje na Goreovo vítězství v celoamerických prezidentských volbách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudce dal za pravdu floridské ministryni pro státní záležitosti Katherine Harrisové, která zamítla důvody vedoucí některé volební okresy k ručnímu přepočítání hlasů. Ruční přepočítávání, které se uskutečňuje v okresech Palm Beach a Broward silně nakloněných demokratům, dávalo Goreovi jistou šanci na vyrovnání Bushova náskoku.

Pozorovatelé soudí, že Gore může nyní spoléhat jedině na zázrak v podobě dostatečného množství korespondenčních hlasů, které přicházejí od Floriďanů žijících v zámoří. Podle rozboru listu The New York Times ale s jejich pomocí stěží překoná třistahlasový náskok Bushe, protože většina je od lidí pocházejících ze spíš prorepublikánských okresů. Jiné úvahy jisté šance Goreovi dávají, pokud přijde hodně korespodenčních hlasů z Izraele, kde žijí Židé tradičně volící demokraty.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme