Brazílie 4:1 Jižní Korea

Soudce odmítl započítání nových hlasů do konečných výsledků

Soudce ve floridském okrese Leon v klíčovém rozhodnutí odmítl návrh na započítání hlasů získaných při ručním přepočítávání do předběžných oficiálních výsledků prezidentských voleb, v nichž na Floridě těsně vede republikán George Bush nad demokratem Albertem Gorem. Všeobecně se očekává, že demokraté se proti verdiktu odvolají, protože prakticky pohřbívá naděje na Goreovo vítězství v celoamerických prezidentských volbách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudce dal za pravdu floridské ministryni pro státní záležitosti Katherine Harrisové, která zamítla důvody vedoucí některé volební okresy k ručnímu přepočítání hlasů. Ruční přepočítávání, které se uskutečňuje v okresech Palm Beach a Broward silně nakloněných demokratům, dávalo Goreovi jistou šanci na vyrovnání Bushova náskoku.

Pozorovatelé soudí, že Gore může nyní spoléhat jedině na zázrak v podobě dostatečného množství korespondenčních hlasů, které přicházejí od Floriďanů žijících v zámoří. Podle rozboru listu The New York Times ale s jejich pomocí stěží překoná třistahlasový náskok Bushe, protože většina je od lidí pocházejících ze spíš prorepublikánských okresů. Jiné úvahy jisté šance Goreovi dávají, pokud přijde hodně korespodenčních hlasů z Izraele, kde žijí Židé tradičně volící demokraty.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme