Soudní proces v Rusku řeší loňské atentáty na dopravní letadla

V Rusku se blíží k závěru další ostře sledovaný soudní proces. Tentokrát se týká loňských atentátů na dvě dopravní letadla. Po útoku dvou sebevražedných atentátnic zemřelo 88 lidí. Státní žalobce navrhl šest let vězení pro policistu, který obě ženy s výbušninami pustil bez prohlídky do letadel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům v Moskvě | Foto: Moscow, Russia 2001

Podle obžaloby může policista Michail Artamonov za smrt pasažérů, protože bez důkladné prohlídky pustil obě sebevražedné atentátnice na palubu dvou letadel, která mířila z Moskvy do Soči a Volgogradu. Zřítila se pouze v rozpětí několika minut.

Policista, který na letišti pracoval v oddělení boje proti terorismu, se hájí tím, že oblečení a zavazadla atentátnic nevypadaly podezřele. Rozsudek by měl být vynesen ještě do konce měsíce.

Už letos v dubnu odsoudil stejný soud dva další obviněné v tomto případu na rok a půl do vězení. Spekulanta s letenkami a zaměstnance letecké společnosti Sibir, od nichž atentátnice bez dokladů lístky koupily. Po srpnovém teroristickém útoku se na všech letištích v Rusku maximálně zvýšila bezpečnostní opatření.

Petr Vavrouška, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme