Soul zakázal v tělocvičnách rychlou hudbu. Doufá, že omezením zpomalí šíření koronaviru

Tělocvičny v jihokorejském hlavním městě Soulu a okolních regionech nebudou moct pouštět rychlou hudbu. Konkrétně je limit stanovený na 120 úderů za minutu (BPM). Vedení města chce opatřením zabránit přenosu koronaviru. Jižní Korea se aktuálně potýká s nárůstem počtu nakažených covidem-19, v neděli v zemi zaznamenali 1100 nových případů.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tělocvičny v jihokorejském hlavním městě Soulu a okolních regionech nebudou moct pouštět rychlou hudbu.

Tělocvičny v jihokorejském hlavním městě Soulu a okolních regionech nebudou moct pouštět rychlou hudbu. | Zdroj: Reuters

Korejský premiér Kim Pu-kjon v pátek varoval, že země dosáhla „krizové úrovně“.

Podle zdravotníku zamezí opatření v tělocvičnách nadměrnému dýchání a pocení, které může přenos koronaviru způsobit, píše BBC s tím, že fitcentra budou nucena také omezit maximální rychlost běžeckých pásů na šest kilometrů za hodinu.

V Británii se za týden rozvolní protiepidemická opatření. Navzdory rostoucímu počtu nakažených

Číst článek

Opatření, která platí od pondělí, se vztahují i například na lekce zumby, spinningu nebo aerobiku v celém hlavním městě a jeho okolí. Lidé můžou ve sportovních centrech strávit maximálně dvě hodiny, přičemž se na místě nesmí sprchovat.

Všechna zařízení také musí zavírat v deset večer.

„Hodně lidí používá svá vlastní sluchátka. Jak se budou kontrolovat jejich playlisty?“ citovala agentura Reuters majitele posilovny v Soulu Kanga Hyun-ku, který ta rovněž tázal, zda byla prokázána spojitost mezi rychlostí hudby a šířením koronaviru. 

Podle úředníků nicméně opatření zamezí úplnému uzavření fitness center.

Omezení tělocvičen je součástí balíčku opatření, která v zemi platí od pondělí po dobu dvou týdnů. Patří mezi ně také omezení maximálního shromáždění na čtyři lidi, respektive dva po 18. hodině. Zavírají se také noční kluby a bary, školy se vracejí k online výuce.

piv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme