Španělé se konce světa nebojí. V napětí jsou kvůli vánoční loterii

Španělé se údajného konce světa nebojí. Kdyby ale přece jenom nastal, mrzelo by je prý, že to je před víkendem, a ne až po něm. Kromě jiného také proto, že den po údajné apokalypse se losuje nesmírně populární Vánoční loterie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Madrid

Madrid | Foto: europa.eu.int

Španělé se konce světa neobávají a z proroctví Mayů si těžkou hlavu nedělají. „Konec světa? Prosím vás, dokud existují ženy, žádný konec světa se nekoná,“ směje se s chutí skupinka postarších pánů.

Mnozí Španělé naopak zvěsti o konce světa využili jako záminku k oslavám. Některým Španělům se ale nelíbí, že zvěsti o konci světa připadly na den před losováním populární vánoční loterie. Ta se totiž koná vždy 22. prosince. Mnozí tvrdí, že vítězným číslem bude právě dnešní datum. Tedy los se samými dvojkami a jedničkami.

Byla by to opravdu smůla nevyhrát na takové číslo a nemoci si tradičně tučnou výhru užít jen kvůli nějaké apokalypse.

Ľubica Zlochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme