Španělská policie obvinila pachatele rozsáhlého požáru

Policie ve Španělsku obvinila mladíka ze založení rozsáhlého lesního požáru, kterému hrozí až dvacetileté vězení. Oheň byl v sobotu způsoben špatně uhašeným venkovním grilem v přírodní rezervaci Cueva de los Casares. S požárem stále bojuje dvě stě padesát hasičů, z nichž jedenáct při výkonu svého povolání zahynulo. Oheň už spálil asi dvanáct tisíc hektarů borového lesa, pšeničného pole a pastvin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár | Foto: AFP

Jak dodává Jan Hora z Generální ředitelství hasičského záchranného sboru České republiky, problémem při likvidace ohně mohou být ve Středozemí hlavně prudké poryvy větru, které postup požáru zrychlí. "V podmínkách klimatu, jaký je ve Středomoří, se může také stát, že dojde k rozkladu dřevin. Z těch se pak oblak zplodin šíří do okruhu deset patnáct metrů, a tam se teprve realizuje. Rychlost hoření je navíc desítky metrů za minutu," vysvětluje Jan Hora důvody rychlého rozšíření ohně ve Španělsku.

Petra Steinerová, Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme