Španělská policie zasahovala proti demonstrantům v Madridu, několik zatkla

Desetitisíce Španělů opět protestovaly proti úsporným opatřením vlády. Především mladí lidé podporující takzvané hnutí nespokojených vyšly do ulic Madridu, Barcelony, Bilbaa, Málagy či Sevilly na protest proti způsobu řešení ekonomické krize. Na 500 lidí nad ránem rozháněla policie v Madridu, asi deset jich zatkla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Desetitisíce Španělů vyšly do ulic na protest proti úsporným opatřením vlády | Zdroj: Reuters

V Madridu se protesty soustředily opět na náměstí Puerta del Sol, kde se lidé scházeli už loni na jaře a na podzim. Demonstrovat tam večer přišlo na 30 tisíc lidí.

Úřady akci povolily jen do sobotních 22:00 hodin. Když ráno na náměstí stále setrvávalo zhruba 500 lidí, kteří chtěli na místě zřídit stanový tábor, policie ho stejně jako okolní stanice metra uzavřela, a nejméně 11 lidí zatkla.

Před rokem mladí demonstranti některá náměstí ve velkých španělských městech okupovali i několik týdnů. Tomu chce policie tentokrát zabránit.

Španělsko má závažné hospodářské problémy a panují obavy, že by mohlo potřebovat pomoc podobně jako Řecko. Nezaměstnanost v zemi dosahuje téměř 25 procent a je nejvyšší v Evropě.

K prvnímu výročí vzniku hnutí nespokojených se manifestovalo také v Portugalsku a jinde v Evropě.

bre, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme