Španělské hnutí rozhořčených obsadilo další budovu v Madridu

Španělští rozhořčení obsadili další prázdnou budovu. Chtějí v ní vytvořit bydlení pro sedm rodin vystěhovaných z jejich bytů poté, co nezvládli splácet hypotéku. Budova v centru španělské metropole podle aktivistů nemá využití už 20 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před domem se sešli aktivisté, kteří jsou rozhodnuti zabránit vystěhování Adnanovy rodiny. Podobné akce jsou ve Španělsku na denním pořádku. | Foto: David Koubek | Zdroj: Český rozhlas

Občanské iniciativy zapojené do hnutí 15. května už zabránily více než stovce soudních vystěhování rodin, které kvůli krizi nesplácejí hypotéku. Podobný osud podle odhadů čeká v příštích letech statisíce španělských domácností.

„Jediná možnost, která zbývá jako politický, sociální a ekonomický čin, je opětovné obsazení, neboli obnovení zcela nevyužitých budov,“ říká barcelonský aktivista Pol Gabarró.

Jak se projevuje hnutí rozhořčených, z čeho vzniklo a jaké jsou jeho návrhy, uslyšíte v rozhlasovém dokumentu dnes ve 20.05 ve vysílání Radiožurnálu a budete moci přečíst na našem webu.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme