Španělsko dál trápí špatné počasí a počet obětí znovu stoupl

Tlaková níže proudící od Atlantiku dál komplikuje život na jihozápadě Evropy. Vítr už sice zeslábl, ale na Pyrenejském poloostrově stále vytrvale prší. Ve Španělsku stoupl oficiální počet obětí živlu na 12. K největšímu neštěstí došlo u Barcelony - pod zřícenou střechou sportovní haly zahynuly čtyři děti. Čtyři oběti hlásí Francie a dvě Německo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

silná bouře na pobřeží Atlantiku | Zdroj: ČTK

Situace ve Francii se po nejsilnější vichřici za deset let vrací k normálu. Živel zabil čtyři lidi, ochromil dopravu a přes milion domácností odstřihl od elektřiny. Dnes už by podle meteorologů měla síla větru slábnout.

Ministryně vnitra Michele Alliot-Marieová uvažuje o nasazení armády. Na pomoc Francouzům přispěchali i jejich portugalští, němečtí a italští kolegové.

Víc jak milion domácností ale zůstává stále bez elektřiny. Na druhou stranu se zase podařilo obnovit provoz na silnicích a železnicích.

Vítr, který v oblasti Pyrenejí překročil rychlost 190 km/h postupně slábl a přesouval se k italským hranicím. Do postižených oblastí by měl ještě dnes zavítat prezident Nicolas Sarkozy.

S následky vichřice se potýká také Španělsko, kde přišlo o život 11 lidí. K největšímu neštěstí došlo u Barcelony - pod zřícenou střechou sportovní haly zahynuly čtyři děti. Dvě oběti hlásí Německo.

Španělsko dál trápí špatné počasí

Zlé počasí a vichřice si dosud vyžádali nejméně 12 obětí. V lokalitě Sant Boi de Llobregat u Barcelony, kde včera pod zřícenou střechou sportovní haly zahynuly čtyři děti, začaly dnes tři dny smutku. Dospělých obětí je osm. Poslední je 73letá žena, kterou usmrtil silný náraz dveří vytržených větrem.

Počasí je i dnes nadále kritické. Nová studená vlna totiž opět dorazila od Atlantiku a na území poloostrova se dostává od Galicie. V této oblasti je od pátku ještě 40 tisíc domácností bez proudu.

Prakticky na celém území Španělska prší, v polohách nad 500 metrů sněží. Nadále fouká i silný vítr, který místy dosahuje rychlosti až přes 100 km/h.

Přečtěte si také:
Vichřice ve třech evropských státech zabila 17 lidí

Jan Šmíd, Ľubica Zlochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme