Španělsko zaznamenalo šestou dopisní bombu za poslední týden. Mířila na americké velvyslanectví

Americké velvyslanectví v Madridu dostalo podezřelou zásilku s pyrotechnikou. Španělští policisti uzavřeli ulici a protiteroristické oddělení pátrá po odesilateli. Za poslední týden je to ve Španělsku už šestý nebezpečný balíček.

Madrid Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté před ambasádou Spojených států amerických v Madridu

Španělští policisti uzavřeli ulici a protiteroristické oddělení pátrá po odesilateli | Zdroj: Reuters

Obsah většiny hnědých kartonových obálek odeslaných zřejmě z území Španělska stačilo podle náměstka pro národní bezpečnost Rafaela Peréze prostě spálit.

K likvidaci balíčku určeného řediteli továrny vyrábějící granátomety pro Ukrajinu ale byla potřeba řízená detonace, prohlásil Peréz.

První zápalnou látku našla bezpečnostní kontrola před týdnem v poště premiéra Pedra Sáncheze - Španělsko o tom ale nemluvilo, ale zpřísnilo ostrahu státních institucí.

Od středy dostaly nebezpečné zásilky například ministerstvo obrany a ukrajinské velvyslanectví, kde je jeden člověk zraněný.

Kontroly se proto rozšířily i na zahraniční zastupitelství. Ministryně obrany Margarita Roblesová řekla ve čtvrtek při návštěvě Oděsy, že Španělsko z podpory Ukrajiny nesleví. Ruská ambasáda v Madridu odsoudila na twitteru teroristické hrozby.

Tomáš Havlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme