Hasiči bojují s požárem u andaluského letoviska, jeden z nich zemřel. 900 lidí museli evakuovat

Kvůli požáru lesního porostu u andaluského přímořského letoviska Estepona v regionu Costa del Sol muselo být evakuováno více než 900 lidí. Oheň ohlásily desítky vyděšených místních obyvatel ve středu pozdě večer, nyní s ním dál bojuje asi 200 hasičů a 26 helikoptér a hasičských letounů napsala agentura Europapress. Požár si vyžádal první oběť, kterou je jeden z hasičů.

Estepona (Španělsko) (Aktualizováno: 23:06 9. 9. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrtulník hasí požár lesního porostu u letoviska Estepona ve Španělsku. | Zdroj: Reuters

„Geograficky je to velice obtížný terén se strmými svahy a práci ztěžuje silný západní vítr,“ uvedla dříve vláda v prohlášení. Situaci komplikuje i horké počasí, teplota v této části Andalusie v noci klesá jen těsně pod 30 stupňů Celsia.

Lesní požár na severu Kalifornie je druhý největší v dějinách státu. Dosud zničil na 400 budov

Číst článek

V boji s plameny zemřel 44letý hasič, uvedla ve čtvrtek večer podle španělských médií andaluská ministryně životního prostředí Carmen Crespoová. Okolnosti jeho smrti nyní úřady vyšetřují.

Estepona leží poblíž Málagy a populární je zejména mezi britskými turisty. Oheň ohrožuje okrajové části městečka, kvůli hustému kouři úřady uzavřely několik silnic.

Kromě Estepony živel zasáhl i horské vesnice Jubrique, Genalguacil a Benahavís. Plameny zatím poničily nejméně dva domy a za méně než 24 hodin pohltily plochu o rozloze 2200 hektarů.

Rozsáhlé lesní požáry letos v létě kvůli extrémně horkému počasí a suchu zažilo hned několik jihoevropských zemí. Ve Španělsku zatím letos zničily plochu o rozloze přes 74 000 hektarů, což je víc než průměr za poslední desetiletí. Nejhorší rok v tomto ohledu země zažila v roce 2012, kdy shořelo na 190 000 hektarů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme