Ve Španělsku už je 1326 úmrtí po nákaze koronavirem. Od pátku se počet obětí zvýšil o 324

Ve Španělsku zemřelo po nákaze koronavirem už 1326 lidí, oznámilo v sobotu španělské ministerstvo zdravotnictví. Nová bilance je o více než 300 případů vyšší než ta páteční, kdy bylo hlášeno 1002 úmrtí. Počet potvrzených případů infekce za uplynulý den narostl o bezmála 5000 na celkových 24 926, informovala agentura Reuters.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stany propacienty postavené na podzemním parkovišti nemocnice v Oviedu ve Španělsku. | Zdroj: Reuters

Nárůst čísel oproti předchozímu dni je v sobotu markantnější než při minulém hlášení, v pátek se bilance zvýšila o 235 mrtvých.

Írán má přes 1500 obětí a 20 000 nakažených. Přesto Rúhání tvrdí, že koronavirus do tří týdnů poleví

Číst článek

Co do počtu lidí, u nichž se v dané zemi prokázala přítomnost koronaviru, je Španělsko v globálním srovnání třetí za Čínou a Itálií. V Číně už je ovšem skoro 72 tisíc z celkových více než 81 tisíc pacientů označováno za uzdravené, zatímco ve Španělsku bylo takto hodnoceno jen přibližně 1600 případů.

Jak uvedla agentura AFP, statistika pozitivních testů nyní v jihoevropské zemi narostla o zhruba 25 procent, u mrtvých činí přírůstek 32 procent. V pátek byly rozdíly oproti čtvrtečním údajům 16,5, respektive 30 procent.

Nejsilněji nákaza zasahuje hlavní město Madrid a jeho okolí, kde už evidovali 8921 infikovaných, přes 4200 případů hlásilo Katalánsko. Už týden se na 46 milionů obyvatel Španělska vztahují přísná omezení pohybu na veřejnosti, lidé mohou chodit jen do práce, na nákup zboží každodenní potřeby a léků, případně na krátké procházky se psem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme